Genç tenisçi Zeynep Sönmez üst tura çıktı

Turnuvanın sekiz numaralı seribaşı olan Fransız rakibi Fiona Ferro karşısında sahaya çıkan Sönmez, üstün bir oyun sergiledi. İlk seti 6-1 gibi net bir skorla kazanan genç sporcu, tie-break’e giden ikinci seti 7-6 kaybetmesine rağmen, karar setinde 6-2’lik skorla maçı lehine çevirmeyi başardı. Bu sonuçla Sönmez, turnuvada bir üst tura yükselme başarısı gösterdi.

İPEK ÖZ ELENDİ, SÖNMEZ İLERLİYOR

Aynı turnuvada mücadele eden bir diğer Türk tenisçi İpek Öz ise, Macar rakibi Timea Babos karşısında 6-3 ve 7-6’lık setlerle mağlup olarak turnuvaya veda etti. Öte yandan, turnuvada 2 numaralı seribaşı Semenistaja ve 3 numara Grabher gibi sürpriz yenilgiler de yaşandı.

ANTALYA, TENİSİN YENİ MERKEZİ

Antalya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Megasaray Hotels Open, Türkiye’de gerçekleştirilen ilk WTA turnuvası olma özelliğini taşıyor. Turnuva, uluslararası tenis camiasında Türkiye’nin yükselen bir tenis merkezi olarak konumlanmasına katkıda bulunuyor. Zeynep Sönmez’in bu turnuvadaki başarısı, aynı zamanda Türkiye’de kadın tenisinin parlak geleceğinin de bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x